1. Dziś 10 września przypada 23 niedziela zwykła.
 2. Spotkanie scholi w piątek o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
 3. W sobotę 16 września Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Szczegóły na plakacie.
 4. W przyszła niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.
 5. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zbiórka na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1861,50 PLN,a w Nietkowie kwotę 1322,65 PLN. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Również w przyszła niedzielę bezpłatne badania lekarskie z zakresu okulistyki i kardiologii w Czerwieńsku na placu przy ratuszu. Szczegóły na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę parafia św. Józefa w Zaborze obchodzi Jubileusz 70-lecia. Rada Parafialna z Zaboru z księdzem proboszczem zapraszają wiernych naszej parafii, zwłaszcza związanych z Zaborem i Milskiem – na świętowanie Jubileuszu 70-lecia Parafii – w przyszła niedzielę 17 września o godz. 11.30 do kościoła parafialnego w Zaborze oraz o godz. 15.30 na plac centralny w Zaborze na Festyn i Koncert Zespołów Muzycznych: Instal Blues, Gramofon i New Message. Informacje na plakacie.
 8. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w Czerwieńsku we wtorek 19.09.2017 r. o godz. 18.30, w Nietkowie w środę 20.09.2017 r. o godz. 17.00. /przypominamy, że dzieci podczas niedzielnych Eucharystii zajmują pierwsze ławki w kościele/
 9. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna 7 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7.00, z Nietkowa o 7.15, z Czerwieńska o 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w Czerwieńsku u p. Barbary Sekleckiej, w Nietkowie u p. Ewy Stekla.
 10. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ks. biskupa katechezy odbywamy raz w życiu. Katechezy w trzy kolejne soboty października (14 X, 21 X, 28X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 11. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 12. Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich 11 stycznia 2017 r. papież Franciszek pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał je na sześć kontynentów. Jedna z nich właśnie dotarła do naszej diecezji. Szczegółowy terminarz nawiedzenia wywieszony jest w gablocie. Zachęcamy by wybrać się prywatnie do najbliższego miejsca nawiedzenia.
 13. Rozprowadzane są w całej diecezji cegiełki na odbudowę wieży gorzowskiej katedry. Bardzo Wam dziękuję za to wsparcie. Zachęcam do pozostałych parafian do włączenia się w to dzieło.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 15. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej męską grupę Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry jeżdżą po Diecezji z upoważnienia Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Będzie można nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika de Monfort i relikwie św. Maksymiliana Kolbe i błogosławionych męczenników z Peru. Cena książki i relikwii to zaledwie 10 zł. Serdecznie zachęcam w imieniu swoim i biskupa do zapoznania się z treścią tej książki, która ukształtowała wielu świętych.