1. Dziś 17 września przypada 24 niedziela zwykła.
 2. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej męską grupę Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry jeżdżą po Diecezji z upoważnienia Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Przy wyjściu można nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika de Monfort i relikwie św. Maksymiliana Kolbe i błogosławionych męczenników z Peru. Cena książki i relikwii to zaledwie 10 zł. Panom dziękujemy za świadectwo żywej wiary i obecność w naszej parafii.
 3. Dziś trzecia niedziela miesiąca zbiórka na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1861,50 PLN, a w Nietkowie kwotę 1322,65 PLN. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Dziś zapraszamy na bezpłatne badania lekarskie z zakresu okulistyki i kardiologii w Czerwieńsku na placu przy ratuszu. Badania od godz. 8.00 do 18.00, z przerwą od 13.00 do 14.00.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w Czerwieńsku we wtorek 19.09.2017 r. o godz. 18.30, w Nietkowie w środę 20.09.2017 r. o godz. 17.00. /przypominamy, że dzieci podczas niedzielnych Eucharystii zajmują pierwsze ławki w kościele/
 6. Przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych, które ukończyły 23 rok życia rozpocznie się w parafii św. Alberta w Zielonej Górze, w czwartek 21.09.2017 r. o godz. 19.15 w kościele.
 7. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla kandydatów już zapisanych z klas VII szkoły podstawowej i II szkoły gimnazjalnej odbędzie się w Czerwieńsku w czwartek 28.09.2017 r.  na Mszy św. o godz. 18.30. Klasa III gimnazjum spotka się 29.09.2017 r. również o godz. 18.30.
 8. W przyszłą niedzielę I Niedziela Synodalna przygotowująca do Synodu Diecezjalnego. Celem synodu jest odnowienie i wzmocnienie Kościoła diecezjalnego oraz pobudzenie jego zapału ewangelizacyjnego. Przez pięć niedziel będziemy przygotowywać się do tego wydarzenia. Przyszła niedziela to także niedziela modlitw o trzeźwość narodu.
 9. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna 7 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7.00, z Nietkowa o 7.15, z Czerwieńska o 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w Czerwieńsku u p. Barbary Sekleckiej, w Nietkowie u p. Ewy Stekla. Zapisy do niedzieli 24.10.2017 r.
 10. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ks. biskupa katechezy odbywamy raz w życiu. Katechezy w trzy kolejne soboty października (14 X, 21 X, 28 X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 11. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 12. Rozprowadzane są w całej diecezji cegiełki na odbudowę wieży gorzowskiej katedry. Bardzo Wam dziękuję za to wsparcie. Zachęcam pozostałych parafian do włączenia się w to dzieło.
 13. Zapraszamy na naszą nową stronę parafialną: www.parafiaczerwiensk.pl
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.