1. Dzisiaj XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii świętej w Czerwieńsku 25 września o godz. 18.30; w Nietkowie 26 września o godz. 17.00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w Czerwieńsku: grupa starsza /VIII SP i III Gim./ I niedziela miesiąca godz. 19.00; grupa młodsza /VII SP/ w ostatni czwartek miesiąca o godz. 18.30.
 4. „Wyjazd do Kołatki” – tym razem będą to domki w Dąbiu, w piątek 28 września około godz. 16.00. Powrót w sobotę około godz. 20.00. Zapraszamy scholę i ministrantów. Zapisy w zakrystii.
 5. W sobotę 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 6. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl na Mszę św. w intencji naszego stowarzyszenia, która zostanie odprawiona w niedzielę 30 września, we wspomnienie św. Hieronima (naszego Patrona), o godz. 19:00 w kościele parafialnym w Czerwieńsku.
 7. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna 6 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7.00, z Nietkowa o 7.15, z Czerwieńska o 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Barbary Sekleckiej i p. Ewy Stekli.
 8. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Katechezy w trzy kolejne soboty października (13 X, 20 X, 27 X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 9. Uczniowie ZSiPKZ /Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego/ postanowili, że już po wakacjach i nadszedł czas wrócić myślami od odpoczynku do innych potrzebujących.  Dlatego kolejny już rok jako Ambasadorzy współpracują z Europejskim Centrum Wolontariatu w ogólnopolskim projekcie “Młodzi dla Kamerunu”. Członkowie -zaprzyjaźnionego z parafią św. Wojciecha – Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” zapraszają z całego serca kolejny raz do wspólnej misji walki o edukację w Kamerunie biorąc udział w akcji pt.  “Wyślij Kredki do Afryki”. Celem jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą naszym kameruńskim podopiecznym i przyjaciołom w bardziej efektywnej pracy jaką wykonują w szkołach, które wybudowaliśmy lub wspieramy (w Kengang i Baffoussam). Prosimy
  o przynoszenie przyborów do kościoła i umieszczanie ich w koszu pod ołtarzem Matki Bożej. Zbiórka potrwa do 15 października.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”
  i „Mały Gość Niedzielny”.