1. Dziś 24 września przypada 25 niedziela zwykła.
 2. Dziś I Niedziela Synodalna przygotowująca do Synodu Diecezjalnego. Celem Synodu jest odnowienie i wzmocnienie Kościoła diecezjalnego oraz pobudzenie jego zapału ewangelizacyjnego. Podczas każdej Mszy św. słuchamy tematycznej homilii i modlimy się o pogłębienie wiary w naszej diecezji. Dzisiejsza niedziela, to niedziela modlitw o trzeźwość narodu.
 3. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla kandydatów już zapisanych z klas VII szkoły podstawowej i II klas szkoły gimnazjalnej odbędzie się w Czerwieńsku, w czwartek 28.09.2017 r.  podczas Mszy św. o godz. 18.30. Klasa III gimnazjum spotka się 29.09.2017 r. również o godz. 18.30.
 4. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. W przyszła niedzielę I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna 7 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7.00, z Nietkowa o 7.15, z Czerwieńska o 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w Czerwieńsku u p. Barbary Sekleckiej, w Nietkowie u p. Ewy Stekla. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy również osoby spoza grona Żywego Różańca.
 7. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ks. biskupa katechezy odbywamy raz w życiu. Katechezy w trzy kolejne soboty października (14 X, 21 X, 28 X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 8. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 9. Jak każdego roku we wrześniu ogłaszamy nabór do Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Wszystkich chętnych do nauki gry na tym instrumencie zapraszamy do Zielonej Góry 30 września 2017 r. na godzinę 10:00 do IFT im. Edyty Stein przy parafii Ducha Świętego W tym dniu odbędą się przesłuchania kandydatów do studium. Po szczegółowe informacje dotyczące studium oraz wstępnego przesłuchania prosimy dzwonić pod numer telefonu 720 368455.
 10. Rozprowadzane są w całej diecezji cegiełki na odbudowę wieży gorzowskiej katedry. Bardzo Wam dziękuję za to wsparcie. Zachęcam pozostałych parafian do włączenia się w to dzieło.
 11. Zapraszamy na naszą nową stronę parafialną: www.parafiaczerwiensk.pl
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.