1. Dzisiaj XXVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 2. Jutro, w poniedziałek 1 października. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, a po Mszy św. spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża w salce przy plebanii.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 6. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 6 października. Wyjazd z Lasek o godz. 7.00, z Nietkowa o 7.15, z Czerwieńska o 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Barbary Sekleckiej i p. Ewy Stekli. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy również osoby spoza grona Żywego Różańca.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Rozpoczynamy nowy sezon katechez dla dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy: szczególnie rodziców dzieci pierwszokomunijnych; rodziców i rodziców chrzestnych; młodzież grupy starszej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8. W październiku zapraszamy na katechezy przedchrzcielne. Katechezy w trzy kolejne soboty października (13 X, 20 X, 27 X) po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 9. Uczniowie ZSiPKZ /Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego/ postanowili, że już po wakacjach i nadszedł czas wrócić myślami od odpoczynku do innych potrzebujących.  Dlatego kolejny już rok jako Ambasadorzy współpracują z Europejskim Centrum Wolontariatu w ogólnopolskim projekcie “Młodzi dla Kamerunu”. Członkowie – zaprzyjaźnionego z parafią św. Wojciecha – Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” zapraszają z całego serca kolejny raz do wspólnej misji walki o edukację w Kamerunie biorąc udział w akcji pt.  “Wyślij Kredki do Afryki”. Celem jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą naszym kameruńskim podopiecznym i przyjaciołom w bardziej efektywnej pracy jaką wykonują w szkołach, które wybudowaliśmy lub wspieramy (w Kengang i Baffoussam). Prosimy
  o przynoszenie przyborów do kościoła i umieszczanie ich w koszu pod ołtarzem Matki Bożej. Zbiórka potrwa do 15 października.
 10. Bezpłatne badanie wzroku dla wszystkich powyżej 15 roku życia w Nietkowie, w Przychodni EKOMED, we wtorek 9 października od godz. 13.00.
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.