1. Dzisiaj  XXVIII Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30; w tygodniu Msza św. w Czerwieńsku o godz. 18.30, w Nietkowie w środę o godz. 17.00).

 2. Dzisiaj Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 3. Dzięki życzliwości sponsorów udało się zorganizować wyjazd wolontariuszek do Betlejem. Od Siostry która prowadzi sierociniec wiemy, że w tej chwili najbardziej potrzebują żywności, dlatego też w dniu dzisiejszym Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek na ten cel.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną przed Najświętszym Sakramentem, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45.

 5. W poniedziałek – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00.

 7. W środę 16 października, 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.

 8. W środę po Mszy św. w Nietkowie o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Komitet Remontu Kościoła w Nietkowie i wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w te działania.

 9. W piątek 18 października, św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Imieniny naszego rezydenta ks. Łukasza. Msza św. w intencji solenizanta w Czerwieńsku w czwartek o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 10. W sobotę 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji misji, którą poprowadzi młodzież oazowa.

 11. W sobotę po Mszy św. wieczornej druga katecheza przedchrzcielna. Następna 26 października, również po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.

 12. Za tydzień III niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1821 zł, w Nietkowie kwotę 1578 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.

 13. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

 14. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. /Sprzątanie cmentarza 26.10.2019 o godz. 14.00; Bal Wszystkich Świętych 29.10.2016 o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Czerwieńsku./ Msze św. w tym dniu w Czerwieńsku: 7.30, 14.00 – na cmentarzu; w Nietkowie o godz. 9.00 i 11.00 z procesją na cmentarzu. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.30.

 15. W imieniu Pana Burmistrza naszego miasta i gminy serdecznie zapraszamy wszystkich ze starszego pokolenia do Domu Seniora przy ulicy Ogrodowej 9 /wejście również od ul. ks. Ludwika Muchy/. Dzięki uruchomionemu programowi Senior Plus emeryci mogą spędzić dzień w sposób aktywny. Na Seniorów czekają takie atrakcje jak: sala ćwiczeń, zajęcia edukacyjne, rozrywka oraz wycieczki fakultatywne.

 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.