1. Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dzień Edukacji – naszą modlitwą otaczamy wszystkich nauczycieli i wychowawców. Porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty 260 zł, puszka 643 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Dzisiaj Dzień Papieski, przy kościele zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu po pielgrzymce do Ziemi Świętej, w naszym Gimnazjum o godz. 17.00.
  5. Nabożeństwa różańcowe w Czerwieńsku: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45; dla dorosłych w tygodniu o 17.30.
  6. W poniedziałek 15 października zakończenie akcji „Wyślij kredki do Afryki”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to działanie.
  7. Również w poniedziałek, w parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze, o godz. 19.00 w kościele, rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  8. We wtorek 16 października, 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
  9. W czwartek 18 października, św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Imieniny naszego rezydenta ks. Łukasza. Msza św. w intencji solenizanta w Czerwieńsku w czwartek o godz. 18.30, a w Nietkowie w niedzielę o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W piątek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
  11. W sobotę, w salce przy plebanii, odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 13:00; grupa starsza: odwołane, z powodu wyjazdu na Rejonowy Dzień Wspólnoty do Zielonej Góry. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  12. W sobotę po Mszy św. wieczornej II katecheza przedchrzcielna. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
  13. Za tydzień III niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1892,07 zł, w Nietkowie kwotę 1317 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  14. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.
  15. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w Czerwieńsku: o 7.30 w kościele, o 14.00 ­– z procesją na cmentarzu /nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 19.00/; w Nietkowie o godz. 9.00 w kościele i o 11.00 z procesją na cmentarzu. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W zakrystii można zamawiać msze św. za zmarłych,
    a w nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.30.
  16. Rekolekcje biblijne odbędą się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w zakrystii. Koszt 30 zł.
  17. Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną  więź,  lepiej rozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu, odnaleźć zagubione motywacje na rekolekcje, które odbędą  się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, w dniach 26 – 28 października. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Tartak wraz
    z pracownikami Fundacji Blisko Domu oraz zespołem ewangelizacyjnym Syjon. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na fundacjabliskodomu.pl
  18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.