1. Dziś 15 października przypada 28 niedziela zwykła. Trzecia niedziela miesiąca przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 2 700 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Również przy wyjściu zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
 2. Katecheza dla dorosłych dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy.
 3. Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.30, a dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
 4. Jutro, w poniedziałek kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prosimy przez jego wstawiennictwo o błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii.
 5. W środę, 18 października święto Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby  zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Zapraszamy na mszę świętą w intencji Solenizanta o godzinie 18:30. Zachęcamy tego dnia do lektury jednego rozdziału z Ewangelii św. Łukasza.
 6. W czwartek, 19 października – 33 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który świadectwem życia przypomina, że każde zło można zwyciężyć dobrem.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. W przyszłą sobotę druga nauka przed chrztem po Mszy Świętej.
 9. W sobotę nie odbędą się spotkania oazy z powodu wyjazdu na Rejonowy Dzień Wspólnoty do Zielonej Góry.
 10. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas w kościele w Nietkowie po Mszach św. będzie rozprowadzał znicze oraz wkłady do zniczy. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się 8 listopada. Do udziału w tym spotkaniu zachęcamy wszystkie osoby chcące zaangażować się w organizację wigilii dla samotnych.
 11. W przyszłą Niedzielę Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia Misyjnego. Taca przeznaczona będzie ma Papieskie Dzieła Misyjne.
 12. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 13. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w Czerwieńsku: 7.30, 14.00 – na cmentarzu; w Nietkowie o godz. 9.30 i po Mszy św. procesja na cmentarzu. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W zakrystii można zamawiać msze św. za zmarłych, a w nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz
  z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.30.
 14. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii Niedzielnej.
 15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 16. Koło nr 5 Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego w Zielonej Górze zaprasza w niedzielę 22. października 2017 r. o godzinie 10.30 do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze przy ul. Aliny 17 gdzie odprawiona zostanie Msza Święta za ś.p. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego z okazji 150. rocznicy Jego urodzin i 80. rocznicy śmierci. Mszy św. za pierwszego głównodowodzącego Powstania Wielkopolskiego przewodniczył będzie prał. Jan Pawlak – kapelan koła nr 5 TPPW 1918-1919 im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego w Zielonej Górze. Przewidziana jest obecność żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbora Muśnickiego z Międzyrzecza.