1. Dzisiaj XXX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
 1. Dzisiaj dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
 2. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 3. W środę o godz. 18.00 – ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.
 4. W czwartek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o ich groby. Przy tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy przez cały rok dbają o czystość i porządek naszych cmentarzy. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg następującego porządku: Czerwieńsk – 7.30 – kościół parafialny; 14.00 – cmentarz komunalny /Msza św. z procesją/; Nietków – 9.00 – kościół; 11.00 – cmentarz / Msza św. z procesją /.  W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 18.00. Wypominki w Nietkowie w środę I piątek i niedzielę podczas Mszy św.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za zmarłych; w nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.00.

 1. W piątek 2 listopada, liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 17.00 w Nietkowie z nabożeństwem wspominkowym i 18.30 w Czerwieńsku. Mszę świętą w Czerwieńsku poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00.
 2. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 18.00. Odwiedziny chorych z posługą wyjątkowo w I piątek od godz. 9.
 4. W sobotę, w salce przy plebanii, odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 13:00; grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 5. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej, w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych i spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania. Spotkanie grupy młodszej w Nietkowie po Mszy św. o godz. 13.30; w Czerwieńsku we wtorek o godz. 18.00.
 7. Rekolekcje biblijne odbędą się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w zakrystii. Koszt 30 zł.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.