1. Dzisiaj XXXI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych i spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  2. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  3. Nabożeństwo wypominkowe w Czerwieńsku do 8 listopada o godz. 18.00 według ustalonego porządku. Po 8 listopada wspominać będziemy wiernych zmarłych podczas modlitwy powszechnej, w czasie Eucharystii. W Nietkowie modlitwa wypominkowa w czasie Eucharystii.
  4. Przypominamy, że wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
  5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża odbędzie się w najbliższy czwartek.
  6. Zapraszamy na konferencję biblijną, w czasie której w oparciu o postać Hioba zostanie podjęte pytanie: Czy cierpienie jest karą za grzechy? Konferencja zostanie wygłoszona w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.
  7. W piątek 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Matki kościołów Miasta i Świata.
  8. Rekolekcje biblijne na temat: “Spotkanie Jezusa z Bartymeuszem” odbędą się w naszej parafii w najbliższy piątek i sobotę. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii. Jeżeli ktoś mógłby przyjąć dwie osoby na nocleg z piątku na sobotę (bez posiłków), będziemy bardzo wdzięczni.
  9. W sobotę, w salce przy plebanii, odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 17:00; grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  10. Zapraszamy na Zaduszki Jazzowe do Ostoi Chobienice. Będziemy mogli posłuchać wybitnej jazzowej wokalistki Beaty Przybytek, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej artystki, kompozytorki, autorki pięciu albumów. Wyjazd z przed plebanii o godz. 16.00. Koszt 65zł /50zł wstęp i 15zł przejazd/. Zapisy w zakrystii.
  11. W przyszła niedzielę Narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Włączając się w te obchody zapraszamy wszystkich na piątkowy koncert pieśni patriotycznych w naszym kościele o godz. 19.15.
  12. W przyszłą niedzielę 11 listopada św. Marcina z Tours, Biskupa – odpust w kościele seminaryjnym w Gościkowie – Paradyżu. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  13. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty 160zł, puszka 508,16zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  14. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

1. Z radością informujemy, że Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl otrzymało dofinansowanie Wojewody Lubuskiego na realizację spotkania dla rodziców oraz dzieci i młodzieży promującego aktywne spędzanie czasu wolnego. Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznego dotyczącego przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym. Chcemy skupić naszą uwagą na częstym problemie nadmiernego korzystania młodych ludzi
    z telefonów, komputera, internetu, telewizji oraz zachęcić do innych, ciekawych form spędzania czasu wolnego. Spotkanie pod hasłem „Świadomi-aktywni, wolni-szczęśliwi” odbędzie się 18 listopada w Gimnazjum w Czerwieńsku o godzinie 11:30. W programie Targi Aktywności, spotkanie ze specjalistami, warsztat dla dzieci i młodzieży, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci
    i młodzieży na plakat (informacje o konkursie w szkołach, przewidujemy atrakcyjne nagrody). Wszystkie informacje na plakacie w gablocie
  2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.