1. Dzisiaj XXXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty  160zł, puszka 508,16zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  4. We wtorek 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
  5. W sobotę, w salce przy plebanii, odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 17:00; grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  6. Za tydzień III niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1892,62 zł, w Nietkowie kwotę 895 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  7. Z radością informujemy, że Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl otrzymało dofinansowanie Wojewody Lubuskiego na realizację spotkania dla rodziców oraz dzieci i młodzieży promującego aktywne spędzanie czasu wolnego. Wydarzenie jest realizowane w ramach zadania publicznego dotyczącego przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym. Chcemy skupić naszą uwagą na częstym problemie nadmiernego korzystania młodych ludzi z telefonów, komputera, internetu, telewizji oraz zachęcić do innych, ciekawych form spędzania czasu wolnego. Spotkanie pod hasłem „Świadomi-aktywni, wolni-szczęśliwi” odbędzie się 18 listopada w Gimnazjum w Czerwieńsku o godzinie 11:30. W programie Targi Aktywności, spotkanie ze specjalistami, warsztat dla dzieci i młodzieży, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży na plakat (informacje o konkursie w szkołach, przewidujemy atrakcyjne nagrody). Wszystkie informacje na plakacie w gablocie.
  8. 25 października br. uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” podsumowali ponad miesięczną zbiórkę kredek i przyborów szkolnych dla szkół afrykańskich. W akcji udział wzięła również zaprzyjaźniona ze szkołą parafia p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Łącznie zebraliśmy ponad 20 kg artykułów piśmienniczych różnego rodzaju oraz zeszytów i bloków. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.