1. Dziś 19 listopada przypada 33 niedziela zwykła. III Niedziela Synodalna. Zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 2170,05 zł, w Nietkowie kwotę 1182 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie. W związku dużą ilością kartek z wypominkami w Nietkowie zapraszamy mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia na nabożeństwo wypominkowe w środę na 16.30, a po nim na Mszę św.
  3. Spotkanie “Kręgu Biblijnego” odbędzie w piątek po Mszy św. wieczornej w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza uczestników rekolekcji biblijnych, które odbyły się tydzień temu w naszej parafii.
  4. W imieniu Pani Sołtys Nietkowa – Haliny Kaźmierczak i MGOK, serdecznie zapraszamy w dniu 24 listopada o godz. 18.00 na Dzień Seniora, który odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie.
  5. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.13:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  6. Konferencja “Biblia o finansach” odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu dnia 25 listopada. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Taca przeznaczona będzie na Seminarium.
  8. Do nabycia kalendarze diecezjalne na 2018 rok. Jednostronicowy w cenie 2 zł i wielostronicowy w cenie 5 zł.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  10. Akcja „ Kup gazetę katolicką”. Serdecznie dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań za gazety za 10 m-cy  2017 roku poprzez fakt  nabycia przez parafian  zniczy. W  kościele w Czerwieńsku  nabyliśmy tych zniczy na kwotę 1620 zł a w kościele w Nietkowie nabyliśmy zniczy na kwotę 694 zł, które przeznaczyliśmy na działania Parafialnego Zespołu Caritas.  Jesteśmy aktualnie na bieżąco z płatnościami. W niedzielę 5 listopada zostało nam 5 gazet a 12 listopada 16 gazet. Za ten miesiąc musimy zapłacić 600,00 zł. Za lata ubiegłe mamy do zapłacenia kwotę 2620 zł. Możecie nam pomóc nabywając aktualne kalendarze na 2017 r.  w pakiecie z archiwalnym numerem gazet. Prosimy o dobrowolną ofiarę na ten cel.
  11. Ogrzewanie kościołów. Od dnia dzisiejszego działa ogrzewanie w kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie. Koszt całkowity inwestycji to kwota 120 000 zł. Jeśli jesteście zadowoleni z tego typu rozwiązania problemu ogrzewania kościoła, to możecie nam pomóc w spłacie zobowiązań, które zaciągnęliśmy na ten cel w następujący sposób:

–   zachęcamy do wsparcia poprzez zakup cegiełek w kwotach 20, 50, 100, 200

–   można tez zapłacić za ogrzewanie jednego miejsca w kościele  kwotę 260 zł lub jej wielokrotności dla 2-4 osób np. dla swojej rodziny

–   można będzie podczas kolędy w tym roku do koperty pozostawionej przez księży  z tytułem „Ogrzewanie kościoła” złożyć stosowną ofiarę na ten cel i  wrzucić ją potem na tacę w kościele. Bardzo prosimy jeśli to możliwe, aby zaznaczyć, kto i jaką ofiarę na ten cel składa, ponieważ odnotowujemy to w kartotekach parafialnych. Jeśli ktoś pragnie pozostać anonimowy, prosimy to również zaznaczyć.

–  można  dokonywać wpłat na konto parafialne z podaniem tytułu wpłaty: „Darowizna na ogrzewanie kościoła”. Taką darowiznę można odliczyć sobie od podatku w składanym zeznaniu PIT. Ulotki z numerem konta są dostępne przy wyjściu z kościoła. Numer konta znajdziecie również na naszej stronie internetowej. Liczymy na Wasze zrozumienie i wsparcie i z góry dziękujemy za nie.

1. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece oraz kalendarze na 2018 r.