1. Porządek Mszy św.

 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.00, 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7.30, 10.30 12.00 i 19.00,

 • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gorzowie Wielkopolskim. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium.

 2. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dystrybucje świec wigilijnych. To już 27. edycja ogólnopolskiej akcji wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Od początku kampania nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Dużą świecę można nabyć za 15,00 zł, natomiast małą za 6,00 zł. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci z naszej parafii w rehabilitacji i leczeniu. Zachęcamy do nabywania świec.

 3. Są już do nabycia opłatki na stół wigilijny. Prosimy o dobrowolną ofiarę.

 4. Pamiętajmy o odpuście zupełnym. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz w listopadzie, mogą dostąpić takiego odpustu, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.

 5. Kontynuujemy modlitwę wypominkową. W Czerwieńsku w ramach modlitwy powszechnej w czasie Mszy św o godz. 18.00, w Nietkowie wg ustalonego harmonogramu.

 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 7. Mamy sporo wolnych intencji mszalnych na bieżący miesiąc. Można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

 8. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii.

 9. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą św.. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

 10. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

 11. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Zarówno w kościele w Czerwieńsku, jak i Nietkowie może przebywać maksymalnie 38 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.