1. Dziś 26 listopada przypada 34 Niedziela Zwykła, ostatnia w roku liturgicznym – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Należy spełnić zwykłe warunki oraz odmówić publicznie akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  2. Dziś Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Seminarium.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rusza w naszej parafii kampania mająca na celu zebranie środków na spłacenie zobowiązań, wynikających z inwestycji zamontowania ogrzewania w obu kościołach naszej parafii. Koszt całkowity tej inwestycji wynosi, jak już wspominaliśmy 120.000 netto. Zachęcamy do nabycia cegiełek przy wyjściu z kościoła. W ubiegłym, tygodniu jeszcze w przedbiegach, została nabyta pierwsza cegiełka za kwotę 50.00 zł. Bardzo dziękujemy nabywcom cegiełki i zachęcamy do brania z nich przykładu. Bardzo prosimy o zwracanie cegiełek „na tacę” w następną niedzielę z napisanym na odwrocie swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania, abyśmy mogli odnotować te wpłaty w kartotekach parafialnych i podziękować darczyńcom. Jeśli ktoś z Was sobie tego nie życzy i chce pozostać anonimowym, prosimy  tego nie robić. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie. Wypominki w Nietkowie w środę o 16.30.
  5. W środę spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W Nietkowie o godz. 16.30, a w Czerwieńsku o godz. 18.30. W czwartek spotkanie grupy starszej w Czerwieńsku o godz. 18.30.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej; w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
  7. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.13:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – niedziela adoracyjna. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Po Mszy św. o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych.
  9. Kurs „Filip” odbędzie się w naszej parafii w terminie 8-10 grudnia w pomieszczeniach Liceum Mundurowego. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. W sobotę, 9 grudnia 2017r. w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przez świętami Bożego Narodzenia a zarazem inauguracja, w naszej diecezji, Roku św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do wyjazdu młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Do nabycia kalendarze diecezjalne na 2018 rok. Jednostronicowy w cenie 2 zł i wielostronicowy w cenie 5 zł oraz kartki świąteczne. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece oraz kalendarze, z myślą na każdy dzień, na 2018r.
  12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  13. Akcja „ Kup gazetę katolicką”. Serdecznie dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań związanych z gazetami za 10 m-cy  2017 roku poprzez nabycie przez parafian  zniczy. W  kościele w Czerwieńsku  nabyliśmy znicze na kwotę 1620 zł, a w kościele w Nietkowie nabyliśmy znicze na kwotę 694zł, które przeznaczyliśmy na działania Parafialnego Zespołu Caritas. Aktualnie jesteśmy na bieżąco z płatnościami. W niedzielę 5 listopada zostało nam 5 gazet a 12 listopada 16 gazet. Za ten miesiąc musimy zapłacić 600,00 zł. Za lata ubiegłe mamy do zapłacenia kwotę 2620 zł. Możecie nam pomóc, nabywając aktualne kalendarze na 2017 r.  w pakiecie z archiwalnym numerem gazet. Prosimy o dobrowolną ofiarę na ten cel.