1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W dni powszednie Msze św. codziennie o 18.30.
  2. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy za tydzień (niedziela 9 kwietnia po wieczornej Mszy św.).
  3. Dziś w Czerwieńsku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu) Na filiach po niedzielnych porannych Mszach św.
  4. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne według załączonego planu. Zakończenie rekolekcji we wtorek.
  5. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla gimnazjum oraz liceum według podanego planu. Zakończenie rekolekcji w środę o 10.30 Mszą św.
  6. Podczas trwania rekolekcji parafialnych w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. zbierana będzie taca, która przeznaczona będzie na potrzeby Ojca rekolekcjonisty.
  7. Odwiedziny chorych na filiach naszej parafii z powodu rekolekcji zostają przesunięte na Wielki Poniedziałek 10 kwietnia).
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża na plebanii.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 18.00.
  10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • Czerwieńsk w piątek – 16.00 (dla dzieci) i po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa ulicami Czerwieńska. Serdecznie zapraszamy do udziału.
    • Nietków w środę po Mszy św.
  11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę (po Mszy św. do 20.00) i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  12. Zbiórka ministrantów z Czerwieńska w sobotę o godz. 11.00. Z Nietkowa o 12.00.
  13. Rekolekcje Biblijne w Paradyżu „Wszystko o Biblii”, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLINIEni.pl, odbędą się w Paradyżu w dniach 07-09 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz na plakacie.
  14. W sobotę 8 kwietnia 2017 roku, w naszej diecezji przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży organizuje w tym dniu Modlitewne Wieczory Młodych, które odbędą się w Świebodzinie
  15. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy.
  16. W przyszłą niedzielę tj. 09 kwietnia br. będziemy gościć w naszej parafii Siostry Katarzynki z Mazur, z parafii Święta Lipka. Celem ich wizyty jest zapoznanie wiernych z Ośrodkiem dla dziewcząt uzależnionych, który prowadzą od 8 lat, a także zbiórka ofiar na to dzieło po każdej Mszy św.
  17. Za tydzień druga niedziela kwietnia. Zbiórka na cele charytatywne w parafii. (Caritas)
  18. W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny.
  19. Dekretem Biskupa Diecezjalnego z dnia 27 marca 2017 został skierowany do naszej parafii w charakterze rezydenta na czas urlopu zdrowotnego Grzegorz Irski. Cieszymy się z Jego obecności w naszej parafii i życzymy owocnego duchowo pobytu w naszej wspólnocie parafialnej jak również powrotu do zdrowia i pełni sił.
  20. W drugą niedzielę maja w Czerwieńsku będziemy przeżywać uroczystości pierwszokomunijne. W związku z tym chrzty w maju wyjątkowo w pierwszą niedzielę miesiąca.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia w zakrystii „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.