1. Porządek Mszy św.

• Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00

• Nietków: we wtorek o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30

1. Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia prosimy zgłaszać chorych .

2. Codziennie o godz. 18,30 zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Roraty z lampionami.

3. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dystrybucje świec wigilijnych. To już 27. edycja ogólnopolskiej akcji wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Od początku kampania nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Dużych świec już nie ma, małe w cenie 6,00 zł. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci z naszej parafii w rehabilitacji i leczeniu. Zachęcamy do nabywania świec.

4. Są już do nabycia opłatki na stół wigilijny. Prosimy o dowolną ofiarę.

5. Kalendarze z myślami na każdy dzień są od dziś do piątku do nabycia w cenie 25 zł.

6. Podziękowania darczyńcom za pomoc w zakupie pomocy liturgicznych „Hlondianum”

7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19:30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

8. Rekolekcje adwentowe w parafii rozpoczną się w 4. niedzielę Adwentu 20 grudnia.

9. We wtorek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta w Nietkowie o godz. 17,00. W środę w Nietkowie nie będzie Mszy św. Intencja zostaje przeniesiona na wtorek. W Czerwieńsku Msze św. wg ustalonego porządku.

10. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: w kopertach 90 zł, do puszek 338,01 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii.

12. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

13. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Zarówno w kościele w Czerwieńsku, jak i Nietkowie może przebywać maksymalnie 38 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

15. Nowy skład personalny w parafii. Od dnia 12 grudnia parafie obejmie nowy ks. Proboszcz i Wikariusz.