Przy wymarzonej pogodzie do wędrowania, dzisiejszego popołudnia, wyszła sprzed plebanii w Czerwieńsku grupa pątników, aby podtrzymać tradycję i powędrować do Maryi w Łężycy, gdzie kolejnego 13-tego dnia miesiąca było nabożeństwo fatimskie. I chociaż nie jest nas zbyt liczna grupa – to jednak ciągle są wśród nas tacy, którzy widzą sens wspólnego oddawania czci Maryi w takiej formie. Spokojne tempo marszu, wspólny śpiew, minikonferencja wygłoszona przez ks. Darka przybliżająca nam nowo błogosławioną rodzinę Ulmów, życzliwość, wzajemne rozmowy i poznawanie się – to wszystko dzieje się podczas , w zasadzie, krótkiej trasy.

I w tym miejscu zachęcamy naszą społeczność parafialną, aby w październiku – czyli już za miesiąc, tak sobie zaplanować czas, aby ta pielgrzymka była bardziej liczna.

Jak każdego miesiąca, tak i dzisiaj mieliśmy w Łężycy wspólną Mszę św., nabożeństwo różańcowe i procesje z figurą Maryi wokół kościoła.

Dla przypomnienia sobie dzisiejszego dnia przez tych, którzy tam byli, a dla zachęty dla wszystkich, którzy może się zdecydują, zapraszam do Galerii.

Galeria