Ogłoszenia parafialne na niedzielę 31.03.2024 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na obchody Triduum paschalnego i świąt wielkanocnych. Dziękujemy tym, którzy budowali i dekorowali ciemnicę oraz grób Pański, zakupili i układali kwiaty, a także sprzątali kościół. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim lektorom i ministrantom oraz nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za służbę, dziękujemy scholii za śpiew oraz tym wszystkim osobom świeckim, które włączyły się czynnie w liturgię. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary lub zakupili dary ołtarza w Wielki Czwartek. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

2. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu ks. Proboszcza, ks. Mariusza oraz ks. Eugeniusza pragniemy złożyć wszystkim Parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem oraz wszelkim błogosławieństwem. Życzymy zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych przeżywanych w gronie najbliższych. Szczęść Boże.

3. Msze św. w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

– w Czerwieńsku: o godz. 6.30 z procesją rezurekcyjną oraz o 10.30, 12.00 i 19.00,

– w Nietkowie o godz. 6.30 (z procesją rezurekcyjną) i 13.30.

W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

4. Ewangelizacyjny Kurs Alpha rozpocznie się w naszej parafii w środę 3.04 o godz. 19.00 w Zespole Szkół w Czerwieńsku przy ul. Zielonogórskiej. Zachęcamy do uczestnictwa osoby, które chciałyby spotkać Jezusa i pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu wieczorem. Przy wyjściu z kościoła dostępne są ulotki informacyjne.

5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu nie ma odwiedzin chorych.

7. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7a i 7b szkoły podstawowej w Czerwieńsku zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 5.04 o godz. 18.45 w salce przy plebanii.

8. Wspólnotę Żywego Różańca w Czerwieńsku zapraszamy na zmianę tajemnic Różańca w sobotę już na godzinę 17.00 do kościoła w Czerwieńsku.

9. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny w Niedzieli jest artykuł o naszej parafii – warto przeczytać.

Proboszcz