Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20.06.2021 r.

1. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju oraz łagodzenia ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu ks. bp Tadeusz Lityński odwołuje dyspensę od zachowania pierwszego Przykazania Kościelnego, udzieloną w dniu 16 października 2020 r. na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Odtąd nie będzie można zastąpić udziału we Mszy św. oglądaniem jej przez telewizor czy też wysłuchaniem w radio.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 18.00 (Msza św. po nabożeństwie czyli o godz. 18.30)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w poniedziałek i piątek o godz. 19.00

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

5. W środę Dzień Ojca, pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach i tatusiach.

6. W środę młodzież z kl. 8 z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa w Czerwieńsku o godz. 16.00. Spowiedź św. przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 17.00 w kościele w Czerwieńsku.

7. W środę 23.06 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku spotkanie Kręgu biblijnego w salce przy plebani

8. W piątek 25.06 zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Msze św.:

– w Czerwieńsku o godz. 8.00

– w Nietkowie o godz. 8.45

15 min. przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

9. Od jutra w kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ wprowadzamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-17.00. Kościół więc w tym czasie będzie otwarty. Gorąco zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę osobistą nawet na krótki moment. Jednocześnie zachęcamy Parafian do ofiarowania dłuższej adoracji: półgodzinnej lub godzinnej w wybranym przez siebie dniu i godzinie w tygodniu w intencji o ożywienie wiary oraz planowanych misji parafialnych. Tych, którzy się na to zdecydują prosimy o wpisanie się do zeszytu adoracji, który jest w kościele.

10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gniezna 3.07 prosimy o wpłatę należności.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.