Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18.09.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

we wtorek – wspomnienie św. męczenników z Korei,

w środę – święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny.

Przed Mszą św. we wtorek – modlitwa do św. Wojciecha patrona naszej parafii, we środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami można wkładać do pudełka.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 22 września po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45 w salce przy plebanii.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 8 ze szkoły podstawowej w Czerwieńsku i szkoły podstawowej w Nietkowie oraz ich rodziców zapraszamy w piątek 23 września na Mszę św. o godz. 18.00 w kościele w Czerwieńsku. Po Mszy św. spotkanie dotyczące przygotowania do bierzmowania.

5. W najbliższą sobotę 24 września o godz. 19.00 w kościele w Nietkowie odbędzie się Wieczór Uwielbienia z Modlitwą o Uzdrowienie. Jest to kontynuacja nabożeństw jakie odbywały się na Misjach Parafialnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uwielbiać Pana Boga i prosić Go o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Na nabożeństwie będzie nam towarzyszyła schola muzyczna.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. W pierwszą sobotę października (1.10) odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Zapisy osób chętnych w zakrystii po Mszy św. Koszt wyjazdu ok. 40 zł.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Osoby, które deklarują w miarę regularne odbieranie prasy katolickiej w ciągu roku prosimy o wpisanie się na listę.

9. Przypominamy, że w Czerwieńsku odprawiane są także Msze św. poranne: we wtorek o godz. 7.00 i w sobotę o godz. 8.00.

Prosimy także o zamawianie intencji Mszy św. w Czerwieńsku i Nietkowie. Jest nas teraz w parafii trzech księży. Ofiary z intencji Mszy św. są podstawowym wynagrodzeniem księży posługujących w parafii, a więc zamawiając Msze św. przyczyniamy się do utrzymania kapłanów. Msza św. jest najskuteczniejszą pomocą jaką możemy ofiarować zmarłym z naszych rodzin, pamiętajmy o nich w rocznicę ich śmierci i urodzin. Zamawiajmy także Msze św. w int. naszych żyjących krewnych z okazji ich jubileuszy i imienin, i innych okazji.