Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30.10.2022 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii na tacę przeznaczoną na cele misyjne zebrano kwotę w wysokości 2802 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy wszystkim, także młodzieży i dzieciom, którzy w październiku włączali się we wspólną modlitwę różańcową. Ostatnie nabożeństwa różańcowe:

– w kościele w Czerwieńsku: dzisiaj o godz. 18.30 i w poniedziałek o godz. 17.30,

– w kościele w Nietkowie: w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 7.30 – w kościele i o godz. 14.00 – na cmentarzu z procesją,

– w Nietkowie: o godz. 9.00 – w kościele i o godz. 11.00 – na cmentarzu z procesją.

4. We środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św.:

– w Nietkowie o godz. 17.00

– w Czerwieńsku o godz. 18.00.

5. Wspólna modlitwa za zmarłych z wypominek:

– w Nietkowie: we środę o godz. 16.30, w piątek po Mszy św. oraz w niedzielę 15 min. przed każdą Mszą św.,

– w Czerwieńsku: od środy do soboty pół godz. przed Mszą św. czyli od godz. 17.30.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy plebani. Spotkanie mają charakter otwarty i każdy kto chce może wziąć udział. Zapraszamy.

7. W piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30.

8. W piątek I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św.:

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00,

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Plan modlitwy za zmarłych z wypominek.
– Czerwieńsk
– Nietków i Laski

11. Odpusty. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować codziennie za jedną duszę w czyśćcu. Aby uzyskać odpust należy: być po spowiedzi czyli w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Mario). Osoby starsze i chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Ks. Dariusz Orłowski