Abyśmy łatwiej mogli odnajdywać się podczas przeżywania Mszy świętej, a także może znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które mamy w przestrzeni naszej wiary i pobożności na naszej stronie parafialnej będziemy zamieszczali kilka tematów w podziałach na 3 sekcje, które dla wierzących proponuje Wydawnictwo Promic w Oremusie.

Jak podaje Wydawnictwo:

Miesięcznik „Oremus” inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii, a dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe.

Jeśli szukasz czasopisma, które pozwoli Ci lepiej zrozumieć liturgię i Biblię, Oremus jest dla Ciebie idealnym wyborem.

W każdym numerze, także w tym na styczeń 2024 znajdziesz:

• Czytania liturgiczne
  • Modlitwy mszalne
  • Wprowadzenia liturgiczne
  • Rozważania
  • Modlitwy wiernych
  • Liturgiczne ABC
  • Pytania i odpowiedzi
  • Wstępy do okresów liturgicznych
  • Omówienia okładki
  • Pokochać Psalmy
  • Propozycje śpiewów
  • Informacje o nowościach wydawniczych

Czasopismo jest wydawane przez Wydawnictwo Promic i ukazuje się 12 razy w roku.

Każdy numer zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień, wprowadzenia liturgiczne, rozważania, modlitwy wiernych, liturgiczne ABC, pytania i odpowiedzi, wstępy do okresów liturgicznych, omówienia okładki, propozycje śpiewów oraz informacje o nowościach wydawniczych.

Są wśród nas tacy, którzy aktywnie z tej pomocy korzystają. Ale może jeszcze nie wszyscy mają taką możliwość. I dla tych osób w Czytelni raz w miesiącu będziemy dawali możliwość przeczytania tekstów o liturgicznym abc, poznać odpowiedzi na zadawane pytania i (dla tych, którzy interesują się malarstwem) opis obrazu z okładki, której zdjęcie zamieszczamy.

Oczywiście zachęcamy do zakupu książeczki papierowej, jeżeli jest to możliwe.

Czytaj styczeń 2024