Dzisiaj o godzinie 6,00 spod plebanii w Czerwieńsku wyruszyło 90. pielgrzymów,aby modlitewnie nawiedzić sanktuaria w Górze św. Anny, Piekarach Śląskich, Leśniowie ,na Jasnej Górze i w Gidlach.

Humory dopisują. Pogoda również. Śpiew i modlitwa umacniają nas i pomagają wejść w klimat modlitewnego pielgrzymowania.

Za nami najważniejszy punkt dzisiejszego dnia – Eucharystia. Mogliśmy ją przeżyć w kaplicy Domu Pielgrzyma. Zaangażowanie tak wielu osób, które przełamywały się aby przeczytać czytanie oraz gra organista, którym okazał się nasz kierowca autobusu pozwoliło nam głębiej poczuć zjednoczenie wspolnotowe.

Po Górze św Anny udaliśmy się do Piekar Śląskich, gdzie dwie Panie przewodniczki odprowadziły nas, przedstawiając historię sanktuarium.

Następny przystanek, zgodnie z planem był w Leśniowie. Przyjęci zostaliśmy tam bardzo życzliwie. Mogliśmy tam wysłuchać historii sanktuarium, napić się wody i chwilę pomodlić.

Ostatnim etapem pierwszego dnia bardzo intensywnej pielgrzymki było dotarcie na kolację i nocleg w Częstochowie. Po kolacji i zakwaterowaniu część z nas pożegnała Maryję Apelem w Kaplicy Cudownego Obrazu, a część pożegnała Maryję Apelem odśpiewanym w Domu sióstr franciszkanek.

 

Podsumowanie pielgrzymki znajduje się w zakładce PIELGRZYMKI na naszej stronie