Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 1. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Porządek Mszy św.:

 • Czerwieńsk: 7.30, 10:30, 12:00, 19:00;

 • Nietków: 9.30, 13:30.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym.

 2. Słowo na Niedzielę Miłosierdzia zamieszczone zostało na stronie internetowej parafii.

 3. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 4. Od poniedziałku, 20 kwietnia, rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. Od dnia jutrzejszego w naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.

 5. dni powszednie od poniedziałku do soboty Msze św. w Czerwieńsku codziennie o 18:00, 18.30, 19.00; w Nietkowie w środę o 17:00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

 6. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msza odpustowa o godz. 18.30.

 7. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Zapraszamy na Msze święte przynajmniej 5 minut przed rozpoczęciem. Od niedzieli 26.04 do niedzieli 3.05 włącznie osoby z kręgu biblijnego będą czytały Słowo Boże przed każdą Mszą świętą w niedzielę i przed Mszą św. o 18:30 w Czerwieńsku, a także przed mszami w tygodniu w Nietkowie.

 8. Kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy załatwiamy telefonicznie lub emailowo.

 9. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 2 wpłaty – 300 zł; poprzez platformę Allages 6 wpłat – 211 zł. 

 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.