Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21.11.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na Pomoc Kościołowi w Libanie zebrano w naszej parafii kwotę w wys. 1734 zł i 60 gr. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na wsparcie uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w poniedziałek – św. Cecylii dziewicy i męczennicy

w środę – św. Męczenników z Wietnamu

4. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do I. Komunii św. w środę 24 listopada po Mszy św. w Czerwieńsku czyli o godz. 18.30.

5. W czwartek 25.11 po Mszy św. w Czerwieńsku w salce przy plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, rozpoczęcie ok. godz. 18.45.

6. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 Szkoły Podstawowej z Czerwieńska i Nietkowa zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w piątek 26.XI po Mszy św. czyli o godz. 18.30 w kościele w Czerwieńsku.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, w czasie jego trwania w kościele w Czerwieńsku codziennie rano o godz. 6.30 wprowadzamy Mszę św. roratnią, na którą można zamawiać intencje mszalne. W czasie Adwentu roraty także dla dzieci:

– w Czerwieńsku w poniedziałki i środy o godz. 17.00

– w Nietkowie w środę o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę przed Mszami, Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać wieńce adwentowe w cenie 30 zł. Część należności za nie będzie przeznaczone na hospicjum przy parafii św. Józefa w Zielonej Górze.

9. W związku z trudną sytuacją na granicy Polski, a także o uchronienie od skutków pandemii w dniach od poniedziałku 22 do 30 listopada po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku będziemy odmawiali nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli.

10. Wolontariusze Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, i Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku oraz Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę srebrnego złomu, zużytych baterii, telefonów kom., tabletów i laptopów, które zostaną ekologicznie przetworzone, a dochód z nich zostanie przekazany na wsparcie misje w Afryce. Przedmioty można przynosić do kościoła i składać w kartonach obok bocznego stolika przed i po każdej mszy świętej od dzisiaj do 5 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Małżonków zachęcamy do skorzystania z internetowych rekolekcji dla małżeństw. Codziennie przez 33 dni, od dzisiaj do 23.XII w internecie są proponowane treści do rozważenia. Wszystkie informacje znajduję się na stronie: www.rodzina33.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach na stoliku w kościele.

12. Dnia 17 grudnia w Czerwieńsku odbędzie się tradycyjna Wigilia dla osób starszych, samotnych i bezdomnych. Jeśli wśród naszych sąsiadów wiemy o takich osobach można je zgłosić w zakrystii, aby je zaprosić na Wigilię.

13. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny z filmem o nowym błogosławionym ks. Janie Macha.

Dariusz Orłowski