Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25.07.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– w Nietkowie – 1300 zł.

– w Czerwieńsku – 1695 zł.

Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest to związane z obchodzonym jutro wspomnieniem św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny i Dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach i wszystkich osobach starszych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Joachima i Annę, w czwartek – św. Martę, w sobotę św. Ignacego z Loyoli. Msze św. w tygodniu:

– w Czerwieńsku o 18.00

– w Nietkowie w środę o 17.00/

Msze św. niedzielne:

– w Czerwieńsku w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz.: 7.30, 10.30 i 19.00,

– w Nietkowie w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00.

4. W kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ w dni powszednie trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-17.30. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę osobistą nawet na krótką chwilę.

5. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.

6. W związku z powodziami i nawałnicami jakie w ostatnim czasie nawiedziły Europę i Polskę, przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o pomoc poszkodowanym. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na ten cel.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym na naszych diecezjalnych stronach jest relacja z naszej pielgrzymki do Łężycy na czuwanie fatimskie.

8. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, a to w związku z przypadającym dzisiaj wspomnieniem św. Krzysztofa. W czasie poświęcenia odbędzie się zbiórka ofiar na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy. Będzie można otrzymać obrazek św. Krzysztofa lub breloczek.