Ogłoszenia parafialne na niedzielę 5.09.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzony jest w kościele w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców.

2. Po wakacyjnej przerwie w naszej parafii powraca zwykły porządek Mszy św. w Niedziele:

– w Czerwieńsku – o godz. 7.30, 10.30 (Msza św. z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00

– w Nietkowie – o godz. 9.00 i 13.30

Msze św. w tygodniu:

– w Czerwieńsku – codziennie o godz. 18.00

– w Nietkowie – w środy o godz. 17.00 i w pierwszy piątek m-ca o godz. 17.00

3. W tym tygodniu obchodzimy:

w środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

w czwartek – rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.

4. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy Urzędzie Gminy w Czerwieńsku w środę 8.09 o godz. 15.00. Ulotki na stoliku.

5. W kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ w dni powszednie trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-17.30. Zachęcamy do osobistej modlitwy.

6. Chcemy zorganizować w naszej parafii Liturgiczną Służbę Osób Dorosłych. Prosimy więc dorosłych Panów o zastanowienie się nad propozycją podjęcia posługi służby przy ołtarzu. Ta propozycja jest także dla Pań – do posługi czytania Słowa Bożego, wezwań modlitwy powszechnej oraz śpiewu psalmu.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Adrian Szymański kawaler zam. w Nietkowie i Marta Wypych panna zm. w Przylepie

Emilia Łuczak panna zam. w Czerwieńsku i Kamil Świątek kawaler zam. w Bronkowie

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci – nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia specjalne czasopismo z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w cenie 10 zł.

9. W dniach od 17-19 września (w piątek 17.09 – wieczorem, cała sobota i 19.09 niedziela – do południa) odbędzie się w naszej parafii Ewangelizacyjny Kurs Nowe Życie. Jest to forma rekolekcji, których celem jest ożywienie osobistej wiary w Jezusa Chrystusa. Kurs odbędzie się w Zespole Szkół w Czerwieńsku. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach na stoliku i w przedsionku kościoła. Gorąco zachęcamy do udziału, liczba miejsc ograniczona.

10. Świadectwo osób o uczestnictwie w Kursie Ewangelizacyjnym.