Pismo Święte i Tradycja jako jedno wspólne źródło przekazują objawienie Boga w Jezusie Chrystusie. Tradycja mieści w sobie Pismo Święte, które jest uprzywilejowanym środkiem wyrazu Tradycji. „Pismo Święte jest Słowem Boga utrwalonym na piśmie pod natchnieniem Ducha Bożego, święta zaś Tradycja, słowo Boga powierzone Apostołom, przez Chrystusa Pana i Ducha Świętego, przekazane w całości następcom Apostołów” (DV 9). Słowo Boże, w formie spisanej bądź głoszonej, w sposób autentyczny jest interpretowane przez Magisterium Kościoła. Pismo Święte – Biblia – musi być odczytywane i wyjaśniane w Kościele.

Jeśli już czytasz Pismo Święte, lub jeśli zamierzasz to robić zajrzyj do naszej Czytelni. Prezentujemy tam 1 Rozdział świetnego Przewodnika po Starym i Nowym Testamencie, wydanym jako Ilustrowany Świat Biblii autorstwa Scotta Hahna z przedmową ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Już ten wstęp pokazuje jakie bogactwo kryje w sobie Biblia. Jest to jedna z wielu dobrych podpowiedzi w poszukiwaniu pomocy w czytaniu Słowa Bożego. Ta trafia do czytelnika prostotą i bogactwem przekazu.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania takie jak: Czym jest Biblia? Czym jest Biblia dla katolików? Jak Biblia została napisana? Czym jest historia zbawienia? I wiele innych odpowiedzi. Znajdziesz tu także tłumaczenia wielu różnorakich zagadnień, jak chociażby – Jak powstał kanon Pisma Świętego, czy Okresy archeologiczne i dzieje biblijne.

Czytaj