Parafialny Krąg Biblijny wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia UBIBLIJNIENI.PL oraz osoby wspierające te działania, wspólnie przygotowali materiały do głębszego przeżycia kolejnego, XII – Tygodnia Biblijnego. Począwszy od najbliższej niedzieli, 26 kwietnia, przed każdą Mszą świętą – zarówno w kościele w Czerwieńsku, jaki i w kościele w Nietkowie, będzie przez 5 minut odczytywany, przez kolejne osoby, fragment Ewangelii według św. Mateusza. Dodatkowo zapraszamy wszystkich chętnych do wsłuchania się w dłuższy fragment tej Ewangelii, który będzie czytany w niedzielę, 3 maja, po skończonej Mszy św. o godz. 10:30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12:00.

Jednocześnie na każdy dzień tygodnia przygotowane zostały: Liturgia Słowa oraz nagranie audio fragmentu Ewangelii do odsłuchania w swoich domach.

Począwszy od najbliższej niedzieli, za ostatnimi ławkami w obu kościołach będzie stał koszyczek z karteczkami, które zawierają fragment Ewangelii św. Mateusza i fragment Księgi Syracha. Prosimy o aktywne zabieranie tych karteczek i wracanie do rozważań wskazanych tam fragmentów Pisma Świętego, nie tylko w czasie Tygodnia Biblijnego, ale przez cały rok. Biblia jest ponadczasowa. Rozważajmy to, co do nas mówi Pan w każdym czasie.

W związku z tym, że jednym z założeń Tygodnia Biblijnego jest spotkanie ze Słowem Bożym – zapraszamy wszystkich parafian na spotkania Kręgu Biblijnego. Wystarczy raz się przełamać. A potem droga jest z górki.

Fragmenty Liturgii Słowa dostępne będą codziennie od północy (kolejne fragmenty) w Czytelni na stronie parafialnej.

Natomiast nagrane fragmenty Pisma Świętego będzie można odsłuchać w zakładce AUDIO. gdzie będą się pojawiały kolejno każdego dnia tygodnia po jednym.