1. Dziś 05 listopada przypada 31 niedziela zwykła. Gościmy w naszej wspólnocie młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy św., dzielą się  świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym w naszej diecezji katolickim ośrodkiem, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Po mszach jest możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło, które można nabyć wychodząc z kościoła.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 modlitwa wypominkowa dla dzieci z naszej parafii. Na kartkach przynosimy wypisane imiona naszych zmarłych. Po modlitwie nagrodzimy uczestnictwo w październikowym różańcu.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe do środy 8 listopada o godz. 18.00. Od 9 listopada zmarłych wspominać będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.30. Harmonogram jest wywieszony w gablocie.
  4. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
  5. W sobotę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz lokalnych oraz wojska o godz. 11.00, w kościele parafialnym w Czerwieńsku. Z powodu Święta Niepodległości nie odbędą się spotkania oazy.
  6. Rekolekcje biblijne na temat „Spotkanie Jezusa z Maryją” odbędą się w naszej parafii w terminie 10-12 listopada. Poprowadzi je ks. Łukasz. Koszt udziału to jedyne 10 zł. Prosimy zapisać się już dziś w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 563,83 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  9. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2018 rok. Jednostronicowy w cenie 2zł i wielostronicowy w cenie 5 zł.
  10. W ostatnim czasie otrzymaliśmy w darze dla parafii szaty i księgi liturgiczne oraz ampułki. Bardzo dziękujemy darczyńcy – p. Joannie Stasińskiej-Balcerzak.