Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13.03.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na cele pomocy na misje Ad Gentes.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Droga Krzyżowa:

– w Czerwieńsku w piątek o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych

– w Nietkowie w środę o godz. 16.30 (przed Mszą św.).

Dobrze byłoby, aby w Wielkim Poście przynajmniej raz wziąć udział w jednym z tych nabożeństw.

3. Młodzież, kandydaci do bierzmowania z Nietkowa i Lasek z kl. 7 szkoły podstawowej mają swoje spotkanie formacyjne w małej grupie w środę 16 marca o godz. 17.30 (po drodze krzyżowej i Mszy św.) w Klubie w Nietkowie.

4. W tym tygodniu w naszej parafii organizowany jest Kurs Biblijny pod nazwą „Emaus”, można go potraktować jako rekolekcje. Kurs rozpocznie się w piątek 18. marca wieczorem o godz. 18.00 w Zespole Szkół – Liceum w Czerwieńsku, potrwa przez sobotę i zakończy się w niedzielę ok. godz. 13.30. poprowadzi go ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Żarach. Szczegóły na ulotkach. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa, na pewno warto korzystać z tych nowych form ewangelizacji.

5. W sobotę 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Msza św. z Uroczystości:

– w Nietkowie o godz. 17.00

– w Czerwieńsku o godz. 18.00.

6. Nasza parafia podjęła się kontynuacji akcji pod nazwą „Dajemy Ci Słowo”, którą przez kilka lat prowadziło związane z naszą parafią Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. Codziennie rano wysyłana jest wiadomość SMS lub MMS z treścią czytań na bieżący dzień. W ramach tej akcji wysyłane są tylko wiadomości ze słowem Bożym. Osoby, które chciałyby otrzymywać wiadomości proszę podać swój numer telefonu w jednej z tabelek wyłożonych na stoliku w kościele.

7. Osoby mieszkające na terenie naszej parafii, które mogłyby i są chętne przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich prywatnych domów i mieszkań prosimy o zgłaszanie tego w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwieńsk pod tel. 68 327-80-41, można zgłaszać to także poprzez pośrednictwo Caritas parafialnej.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Paulina Kubicka zam. w Nowym Miasteczku i Sławomir Gotowiec zam. w N. Miasteczku.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, w Gościu Niedzielny, jest także zdrapka wielkopostna jako pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu.

10. Od czwartku 17 marca grany jest w kinie w Zielonej Górze film pt. “Cud Guadelupe” o objawianiach Matki Bożej w Guadelupe w Meksyku. Zachęcamy do obejrzenia filmu.