Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17.04.2022 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na obchody Triduum paschalnego i świąt wielkanocnych. Dziękujemy tym, którzy budowali i dekorowali ciemnicę oraz grób Pański, zakupili i układali kwiaty, a także sprzątali kościół. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim lektorom i ministrantom za służbę, dziękujemy scholii za śpiew oraz tym wszystkim osobom świeckim, które włączyły się czynnie w liturgię. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

2. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć wszystkim Parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem oraz wszelkim błogosławieństwem. Życzymy zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych przeżywanych w gronie najbliższych. Szczęść Boże.

2. Dzisiaj Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 10.30, 12.00 i 19.00,

– w Nietkowie o godz. 6.00 (z procesją rezurekcyjną) i 13.30

Jutro w poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

3. Od świąt wprowadzamy w Czerwieńsku dwie poranne Msze św. w tygodniu. Będą one odprawiane: we wtorki – o godz. 7.00 i w soboty – o godz. 8.00.

4. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

6. Odpust ku czci patrona naszej parafii będzie obchodzony we wtorek 26 kwietnia. Msza św. odpustowa w Czerwieńsku o godz. 18.00 będzie połączona z bardzo ważnym wydarzeniem: wprowadzeniem relikwii św. Wojciecha do naszego kościoła. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Bp Tadeusz Lityński. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa.

7. Przy wyjściu z kościoła są dostępne ulotki zawierające plan Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych, jakie będziemy przeżywać w drugiej połowie maja.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski

Proboszcz