Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13.06.2021 r.

1. Od dzisiaj zwiększa się limit wiernych uczestniczących w nabożeństwach do 50 % miejsc w kościele. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid 19. W związku z tym decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, a więc nie będzie już można zastąpić udziału we Mszy św. telewizją czy radiem – chodzi o osoby zdrowe.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na IFT w Zielonej Górze i KUL.

3. Dzisiaj o godz. 17.15 spod plebani w Czerwieńsku wyrusza piesza pielgrzymka do Łężycy. Tam o godz. 19.00 udział we Mszy, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Młodzież z kl. VIII traktuje pielgrzymkę jako obowiązkowy element przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy także kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Parafia zapewnia powrót transportem zorganizowanym osobom, które będą tego potrzebowały.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 18.00 (Msza św. po nabożeństwie czyli o godz. 18.30)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w poniedziałek i piątek o godz. 19.00

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

5. W środę rocznica święceń biskupich Bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. W piątek uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej patronki naszej diecezji. Plan uroczystości odpustowych na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. W sobotę 19.06 w Rokitnie Diecezjalny Dzień Młodych. Z naszej parafii organizujemy autokar. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, a także dzieci I-szo Komunijne i ich rodziców. Koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Autokar wyjeżdża w sobotę o 8.15 spod kościoła w Nietkowie i o godz. 8.30 z parkingu za plebanią w Czerwińsku.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

9. W przyszłym tygodniu planujemy w kościele w Czerwieńsku w bocznej kaplicy NSPJ wprowadzenie stałej, całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli byłyby chętne osoby, które gotowe są na godzinną lub półgodzinną modlitwę adoracji o stałej porze w jakiś wybrany dzień tygodnia, to prosimy o wpisanie się na listę, która jest w kościele. Intencją modlitewną jest ożywienie wiary w naszej parafii. Zachęcamy do ofiarowania właśnie takiego daru duchowego.

10. Na pielgrzymkę do Gniezna 3.07 – nie ma już miejsc.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.