Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17.07.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka pieniężna na Parafialny Fundusz Remontowy. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. Msze św. w czasie wakacji:

– w Czerwieńsku w niedzielę o godz.: 7.30, 10.30 i 19.00 (nie ma Mszy św. o 12.00), w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00

– w Nietkowie niedzielna Msza św.: w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.30); w dni powszednie Msza św. w środę o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

3. We wtorek 19 lipca o godz. 19.30 na plebani w Czerwieńsku odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące rowerowej pielgrzymki z Czerwieńska na Jasną Górę w Częstochowie, która jest planowana w dniach od 2 do 6 sierpnia br. Zapraszamy wszystkich uczestników oraz zainteresowane osoby.

4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypada w poniedziałek 25 lipca, w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. W czasie poświęcenia będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Czerwieńsku w dni powszednie w godz. od. 9.00 do 17.30. Wstępujmy do kościoła nawet na krótkie nawiedzenie Pana Jezusa.

6. Pragnę poinformować, że ofiary ze zbiórki pieniężnej na poszkodowanych w pożarze w Czerwieńsku (a zebrano 4,5 tys. zł) zostały rozdzielone na cztery rodziny, które poniosły szkody spowodowane tym pożarem.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.