Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24.07.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– w Nietkowie – 1620 zł

– w Czerwieńsku – 2647 zł i 50 gr. Serdecznie Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Pragniemy poinformować, że w miniony piątek rozpoczęły się prace 3 etapu renowacji organów w kościele w Czerwieńsku. Koszt prac przewidziany jest na 92 tys. zł. Na ten cel – 40 tys. zł przekazały Miasto i Gmina Czerwieńsk, 26 tys. zł – Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego; 20 tys. zł – obiecała firma Ziel-Bruk.

Rozpoczęto także prace remontowe dwóch salek na cele duszpasterskie przy plebanii w Czerwieńsku – ich koszt to ok. 15 tys. zł.

2. Dzisiaj w 4 niedzielę lipca obchodzony jest w kościele ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Dzisiaj po Mszy św., z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

– jutro w poniedziałek. – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa,

– we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny,

– w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

5. W czwartek 28 lipca w godz. 11.30-13.00 na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Czerwieńsku odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.

6. Są jeszcze miejsca na Rowerową Pielgrzymkę z Czerwieńska do Częstochowy w dniach 2-6 sierpnia br. Do tej pory zgłosiło się 9 uczestników.

7. Na pielgrzymkę autokarową do Wambierzyc 27 i 28 sierpnia br. zgłosiło się 90 osób, będą dwa autokary. Prosimy o wpłaty osób zapisanych.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.