Ogłoszenia parafialne na niedzielę 06.11.2022 r.

1. Wspólna modlitwa za zmarłych z wypominek:

– w Czerwieńsku: dzisiaj w niedzielę o godz. 18.30, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

– w Nietkowie: w niedzielę 15 min. przed każdą Mszą św., we środę o godz. 16.30,

Plan modlitwy wypominkowej:

Czerwieńsk:

niedziela – ul. Graniczna, Strzelecka, Jasna, Przyleśna, Podgórna,

poniedziałek – ul. Małoszkolna, Rycerska, Rynek, Chrobrego, Piłsudskiego

wtorek – ul. Zachodnia, Strażacka, pl. Wolności, Dobrzęcin i Wysokie

środa -. ul. Jagodowa, Składowa, Kolejowa

czwartek – ul. Akacjowa, Klonowa, Boczna

sobota – ul. Cytrynowa, Działkowa, Ogrodowa, Naftowa, Wodna i inne

Nietków:

niedziela 6.XI – g. 8.45 – Laski cz. 2

niedziela 6.XI – g. 12.45 – Nietków ul. Kościuszki cz. 2

środa 9.XI – g. 16.30 – – ul. ul. Kasprowicz cz. 2, Strażacka

niedziela 13.XI – g. 8.45 – ul. Kwiatowa, Leśna, Sportowa, Krótka, Żwirowa, Pocztowa, Krzywa i Boryń

niedziela 13.XI – g. 12.45 – os. Słoneczne, ul. Przedszkolna, Parkowa, Ogrodowa, Kolejowa, Boczna.

2. W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem kompanii honorowej wojska polskiego z przedstawicielami władz lokalnych – w kościele w Czerwieńsku o godz. 11.00. Kwadrans przed Mszą św. pieśni patriotyczne zaśpiewa Łużycki Zespół Wokalny prowadzonego przez Panią Krystynę Gowik z Żarskiego Domu Kultury. Po Mszy św. uroczystości przy pomniku na Rynku w Czerwieńsku.

3. W piątek na terenie parafii ks. Proboszcz udziela dyspensy od zachowania postu.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. W przyszłą niedzielę święto pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji – odpust w Sanktuarium w Międzyrzeczu.

6. W ostatni weekend listopada w dniach od 25 do 27.XI odbędą się rekolekcje w postaci Kursu Budowania Wspólnoty. Jest to jakby drugi krok formacji po misjach ewangelizacyjnych. Jego celem jest większe zaangażowanie w budowanie wspólnoty parafialnej. Kurs odbędzie się w Zespole Szkół Średnich w Czerwieńsku. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku i stojaku przy wyjściu z kościoła.

7. W czwartek 17 listopada o godz. 19.30 w kinie w Zielonej Górze odbędzie się projekcja filmu o św. ojcu Pio pt. „Tajemnice o. Pio”. Chcemy zorganizować wspólne wyjście na projekcję filmu. Osoby chętne mogą się zapisywać w zakrystii po Mszy św. Cena filmu 16 zł.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.