33-DNIOWE REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW Z ODNOWIENIEM PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH 21 LISTOPADA – 23 GRUDNIA

„Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał…” J 17, 23

REKOLEKCJE RODZINA33

Wsparcie małżeństw i rodzin jest dziś zadaniem priorytetowym. Każdy z nas urodził się w jakiejś konkretnej rodzinie i to właśnie to miejsce ma ogromny wpływ na całe nasze życie. Rekolekcje RODZINA33 to propozycja związana z Rokiem Rodziny oraz Rokiem Świętego Józefa. Powstały one we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin. Patronat nad rekolekcjami objęła Komisja ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Dlaczego warto, abyście wspólnie wzięli udział w rekolekcjach małżeńskich RODZINA33:

Rekolekcje zbliżą Was do siebie, odnowią i jeszcze bardziej wzmocnią Wasze relacje. Wspólne wejście w ten czas stanie się okazją do jeszcze głębszego odkrycia Waszych więzi z Bogiem. • Rekolekcje na nowo ukażą Wam pełnię znaczenia słów przysięgi małżeńskiej oraz pozwolą zrozumieć wzajemną odpowiedzialność. • Rekolekcje rzucą światło na to, jak Wasze relacje małżeńskie oparte na prawdziwej, ofiarnej, odpowiedzialnej miłości mają budujący wpływ na rozwój Waszych dzieci. Rekolekcje przygotują Was na uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przed Bogiem i dadzą szansę na nowy, jeszcze piękniejszy początek.

„Jesteśmy rodzicami ośmiorga dzieci. Szczególnym doświadczeniem oddania wszystkiego Bogu było dla nas pogodzenie się z tym, że czwórka naszych dzieci jest w niebie. W rekolekcjach RODZINA33 chcielibyśmy się z Wami podzielić jednym z najtrudniejszych rodzicielskich doświadczeń, które wystawiło na próbę naszą miłość do dzieci. To była ciężka i bolesna próba miłości. Nasze dziecko zrobiło coś bardzo złego. Sprawiło nam to wielki ból. Byliśmy jak zamurowani. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie czuliśmy. Wiemy, że gdybyśmy nie mieli doświadczenia przebaczającej miłości Boga Ojca – nie bylibyśmy w stanie zareagować z miłością. Mimo wszystko, daliśmy wtedy dziecku doświadczenie miłości. To było dla nas i dla niego uzdrawiające. Pomogło nam także zrozumieć samotność naszego dziecka, chęć zwrócenia na siebie uwagi i poszukiwanie akceptacji. Ten zły czyn był wołaniem o miłość. Ostatecznie, to doświadczenie przyniosło wiele uzdrawiających owoców dla całej naszej rodziny.”

Irek i Lidia

„Rekolekcje zmieniły nasze życie i życie naszej rodziny. Pomogły przebaczyć i wzmocniły nasze relacje. Dajcie się zaskoczyć! Nie ma nic do stracenia. Pierwsze dni rekolekcji sprawią, że nie będziecie chcieli, żeby się skończyły. U nas tak było.”

Weźcie udział w rekolekcjach i pozwólcie Bogu napisać Waszą własną historię tych rekolekcji!

Piotr i Agata

Jak wziąć udział w rekolekcjach

• Rekolekcje RODZINA33 to rekolekcje małżeńskie, dlatego bardzo ważne jest zaproszenie Twojego współmałżonka do tej wspólnej drogi.

• Gdy się zdecydujecie, by przejść te rekolekcje razem, wejdźcie na stronę www.rodzina33.pl i kliknijcie w zakładkę O RODZINA33, aby zapoznać się z wprowadzeniem do rekolekcji. Znajdziecie tutaj wskazówki, praktyczne rady oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

• Po zapoznaniu się z wprowadzeniem kliknijcie w zakładkę Rozpocznij Rekolekcje i wybierzcie Dzień 1. Po kliknięciu w dany dzień rekolekcji wyświetlą się Wam różne formy rozważań: tekst oraz video. Wybierzcie tę formę, która Wam najbardziej odpowiada i zacznijcie rekolekcje.

• Poza odsłuchaniem medytacji oraz 5/15-minutową modlitwą, warto, abyście podzielili się ze sobą swoimi przeżyciami.

• Rekolekcje kończą się Odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich oraz złożeniem Aktu Zawierzenia Waszej Rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Zachęcamy, aby tego dnia pójść do parafii na wspólną Mszę Świętą, na której odnowicie swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Zapraszamy Was do stałej łączności z nami poprzez nasz kanał Youtube: Oddanie33 oraz poprzez naszą stronę na Facebooku: Fundacja Tota Tua.

Jeżeli podczas wspólnego przeżywania rekolekcji będziecie mieli jakieś wątpliwości lub pytania, napiszcie do nas.

Koordynatorem projektu RODZINA33 jest pan Ireneusz Soboński. Kontakt tel: 518145 050 E-mail: kontakt@rodzina33.pl

RADA DS. RODZINY KEP

@KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI

Udanych rekolekcji! Fundacja Tota Tua