1. Dzisiaj XXVII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Porządek Mszy św.:
 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30, w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
 • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
 • Dzisiaj po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych i spotkanie kandydatów do bierzmowania z VIII klasy i III gimnazjum.
 1. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00.
 2. Nabożeństwa różańcowe w Czerwieńsku: dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00. W Nietkowie różaniec dla dzieci w środę o godz. 16.45; dla dorosłych w tygodniu o 17.30.
 3. W sobotę, w salce przy plebanii, odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz. 13:00; grupa starsza: po mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza przedchrzcielna. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
 5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty 260 zł, puszka 643 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. W przyszłą niedzielę – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. We wrześniu nasi parafianie pielgrzymowali do Ziemi Świętej. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego będzie można zobaczyć zdjęcia i dowiedzieć się więcej o tej pielgrzymce. Odbędzie się ono w niedzielę 14 października o godz. 17.00 w Gimnazjum w Czerwieńsku.
 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w Czerwieńsku: 7.30, 14.00 – na cmentarzu; w Nietkowie o godz. 9.00 i 11.00 z procesją na cmentarzu. Przygotowujemy się już teraz do tej uroczystości poprzez sprzątanie cmentarzy i grobów naszych bliskich. Zachęcamy, by nasza troska miała także wymiar duchowy. W zakrystii można zamawiać msze św. za zmarłych, a w nawie bocznej, na stoliku, zostały wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek oraz o podanie swojej ulicy zamieszkania. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub wrzucać w kopercie „na tacę” (przy tej okazji bardzo dziękujemy za ofiary składane do kopert wraz z wypominkami). Terminarz odczytywania wypominek zostanie podany 1 listopada i zamieszczony będzie na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe – 2 listopada o godz. 18.30.
 10. Rekolekcje biblijne odbędą się w naszej parafii w dniach 9-10 listopada. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w zakrystii. Koszt 30 zł.
 11. Uczniowie ZSiPKZ /Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego/ postanowili, że już po wakacjach i nadszedł czas wrócić myślami od odpoczynku do innych potrzebujących.  Dlatego kolejny już rok jako Ambasadorzy współpracują z Europejskim Centrum Wolontariatu w ogólnopolskim projekcie “Młodzi dla Kamerunu”. Członkowie -zaprzyjaźnionego z parafią
  św. Wojciecha- Szkolnego Klubu Wolontariatu “Młodzi dla Kamerunu” zapraszają z całego serca kolejny raz do wspólnej misji walki o edukację w Kamerunie biorąc udział w akcji pt.  “Wyślij Kredki do Afryki”. Celem jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą naszym kameruńskim podopiecznym i przyjaciołom w bardziej efektywnej pracy jaką wykonują w szkołach, które wybudowaliśmy lub wspieramy (w Kengang i Baffoussam). Prosimy o przynoszenie przyborów do kościoła i umieszczanie ich w koszu pod ołtarzem Matki Bożej. Zbiórka potrwa do 15 października.
 12. Bezpłatne badanie wzroku dla wszystkich powyżej 15 roku życia w Nietkowie, w Przychodni EKOMED, we wtorek 9 października od godz. 13.00.
 13. W dniach 15-26 października w parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze odbędzie się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 15 października o godz. 19.00 w Kościele.
 14. Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną  więź,  lepiej rozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu, odnaleźć zagubione motywacje na rekolekcje, które odbędą  się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, w dniach 26 – 28 października. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Tartak wraz
  z pracownikami Fundacji Blisko Domu oraz zespołem ewangelizacyjnym Syjon. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na fundacjabliskodomu.pl
 15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 16. Od przyszłej niedzieli aż do wyczerpania można będzie nabyć znicze. Za ich rozprowadzanie odpowiedzialny jest Parafialny Zespół Caritas (w Nietkowie)  oraz Służba Liturgiczna (w Czerwieńsku). Koszt jednego opakowania (6 dużych szklanych zniczy lub 12 mniejszych to 30 zł, lub 8 zniczy po 40 zł). Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dzieł Caritas oraz spłatę zobowiązań wynikających z nieskutecznej sprzedaży gazet. Do każdego opakowania świec dołączamy archiwalny numer gazety.Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i wsparcie.