1. Dzisiaj  XXXII Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. niedzielnych (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30; w tygodniu Msza św. w Czerwieńsku o godz. 18.30, w Nietkowie w środę o godz. 17.00).

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: koperty 380 zł, puszka 848,11 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Również dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

4. Jutro 11 listopada kolejna 101 rocznica odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 11.00. Dzieci z Przedszkola w Czerwieńsku zapraszają na mały koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się tego dnia o godz. 10.30 w naszym parafialnym kościele.

5. We wtorek 12 listopada o godzinie 19 na plebanii odbędzie się spotkanie zespołu organizującego wigilię dla osób starszych i samotnych. Do wzięcia udziału w spotkaniu zachęcamy wszystkie osoby chcące zaangażować się w tegoroczną wigilię. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób starszych i samotnych do księży. Prosimy podawać imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu zgłaszanej osoby.

6. W środę 13 listopada o godzinie 18 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkie osoby chcące się włączyć w działanie zespołu.

7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00.

8. W środę 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji.

9. Za tydzień III niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na cele remontowe. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 2024,10 zł, w Nietkowie kwotę 1891 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.

10. Obradował społeczny komitet remontu kościoła w Nietkowie. Na spotkaniu ks. proboszcz Marek Kidoń przedstawił dotychczasowy przebieg prac i działań związanych z remontem kościoła. Omówił też szczegółowo zakres prac ujętych w projekcie, które zyskały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 400.000,- zł. W ramach tego etapu będzie wykonana naprawa i stabilizacja drewnianych wiązarów stropu nad nawą główną, uszkodzone elementy drewniane zostaną wzmocnione lub wymienione na nowe. Płatwie i rygle dachowe ze względu na znaczne zniszczenie przekrojów na wskutek przecieków wody deszczowej będą wymienione. Niezbędne jest usuniecie starych desek i wykonanie nowego, solidnego poszycia, ocieplenie sklepienia i pokrycie dachu materiałem zgodnym z pierwotnym założeniem tj. łupka kamiennego. Trzeba też wymienić wszystkie rynny. Do realizacji tych zadań parafia musi zabezpieczyć własny wkład finansowy – tak, jak do realizacji każdego projektu. W naszym przypadku to kwota 55.000,- zł. Te środki musimy zebrać we własnym zakresie i dlatego podjęto inicjatywę przeprowadzenia zbiórki wśród mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia na rzecz remontu kościoła. Zbiórka funduszy rozpocznie się od 12. listopada. Członkowie komitetu odwiedzą każdą rodzinę, a przekazywane środki będą potwierdzane podpisem darczyńców. Średnia wysokość wpłaty od jednej rodziny szacowana jest na poziomie 150 zł – oczywiście każdy decyduje samodzielnie o wysokości przekazywanej kwoty na remont kościoła. Datki będzie można przekazywać na konto parafialne, a na portalu allages.pl będzie można dokonywać wpłat internetowych. Liczy się czas, bo ostatnia faktura w projekcie powinna być opłacona do 12. grudnia.
    O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

11. Rekolekcje Biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w naszej parafii w terminie 6-8 grudnia. Szczegółowe informacje znajdują się gablocie. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich Parafian. Można także zaprosić osoby spoza parafii. Koszt rekolekcji 30 zł. Zapisy i wpłaty u p. Lesławy Galik lub w zakrystii. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz

12. Wszystkich Członków Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl informujemy, że 23 listopada (w sobotę) ok. południa odbędzie się Walne Zebranie. Szczegóły zostaną podane za tydzień, ale już teraz prosimy, by zaplanować swoją obecność na tym spotkaniu.

13. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze 15 listopada o godz. 19.30 w kościele. Czas trwania 15, 16, 17 oraz 22, 23, 24 listopada br.

14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.