Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25.04.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano: w Czerwieńsku – 1287 zł; w Nietkowie – 917,20 zł. „Bóg zapłać”.

2. Dziękujemy Członkom Kręgu Biblijnego za lekturę Ewangelii wg. św. Marka w czasie minionego Tygodnia Biblijnego.

3. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.

4. W czwartek 29.04 po Mszy św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy zainteresowanych poznawaniem Pisma św. Plan i tematyka spotkań jest podana na folderze, który można wziąć ze sobą wychodząc z kościoła.

5. W piątek 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele w Czerwieńsku odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży – kandydatów do bierzmowania z kl. 8 szkoły podstawowej. Będzie to adoracja Najświętszego Sakramentu i katecheza.

6. W sobotę 1 maja o godz. 18.00 w Czerwieńsku rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą poprzedzać Msze św. wieczorne w miesiącu maju.

7. I Komunia św. dzieci z naszej parafii planowana jest:

– w Czerwieńsku 9 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00

– w Nietkowie 16 maja na Mszy św. o godz. 11.00

Z racji wciąż panujących obostrzeń pandemicznych w tych Mszach św. będą mogły uczestniczyć tylko osoby z najbliższej rodziny dzieci I – komunijnych.

8. Przypominamy, że Msze św. z Czerwieńska w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00 są transmitowane przez internet. Dostęp przez stronę internetową naszej parafii.

9. Na weekend majowy zachęcamy do obejrzenia w internecie nowego filmu pro-life pt. „Wyrok na niewinnych”, który opowiada o tym jak to posługując się kłamstwem doprowadzono w Stanach Zjednoczonych do legalizacji aborcji w 1973 r. Film jest płatny i dostępny na stronie: www:RafaelFilm.pl

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci – Mały Gość Niedzielny. Kupujmy i czytajmy prasę katolicką!

Ks. Dariusz Orłowski