Tym razem pielgrzymowanie wypadło na piątek – 13 sierpnia. Cieszymy się, że pomimo wyjazdów, urlopów i innych przeszkód, duch pielgrzymowania nie tylko nie ginie, ale wręcz przeciwnie – zaczyna się rozwijać. W dniu dzisiejszym – spod plebanii w Czerwieńsku, wyruszyło 37. pątników pieszo i jak zwykle kilka osób pojechało samochodami. Dzisiejszy dzień pokazał, że nasza pielgrzymka staje się coraz bardziej oczekiwaną przez wielu ludzi. Wśród pielgrzymów byli mieszkańcy Czerwieńska, Nietkowa, Lasek, Borynia, Łężycy, Zielonej Góry (z parafii Brata Alberta) oraz z Przylepu. Było dwóch księży i dwie siostry zakonne. Pojawia się coraz więcej dzieci, młodzieży. Mężczyźni wymieniali się w niesieniu tuby, a kobiety (chociaż i młodzież też się włączała) w niesieniu krzyża. Były śpiewy i konferencja Siostry Anny. Był kurz, słońce i komary. Ale była też radość z bycia we wspólnocie i modlitwa. Po dotarciu do kościoła – przeżyliśmy Eucharystię, a po niej Nabożeństwo i procesję z figurą Maryi dookoła kościoła. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, każdy udał się do domu w duchu ciesząc się na wrześniową pielgrzymkę. Na którą serdecznie zapraszamy wszystkich.

Fotorelacja