1. Ogłoszenia parafialne na niedzielę 03.04.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, potrwają one do wtorku. Dzisiaj katechezy rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Rafał Jarosiewicz, który także wraz z zespołem ewangelizacyjnym będzie głosił Misje Parafialne w dniach 22-29 maja.

Jutro w poniedziałek Msze św. z nauką rekolekcyjną:

– w Nietkowie o 9.00 i 18.00

– w Czerwieńsku o 10.00 i 19.00

We wtorek dzień spowiedzi św. Zaczynamy ją od uczestnictwa w nabożeństwie pokutnym, którego celem jest przygotowanie do spowiedzi św., dopiero w trakcie nabożeństwa księża usiądą do konfesjonałów. Nabożeństwa pokutne we wtorek:

– w Nietkowie o 9.00 i 17.30

– w Czerwieńsku o 10.00 i 18.30. Proszę być od początku.

Plan rekolekcji jest na ulotkach, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00, w Czerwieńsku o godz. 18.15.

3. W środę 6.04 wieczorem zapraszamy na parafialną prelekcję filmu „Cud Guadelupe” w kinie Cinema City w Zielonej Górze, gdzie została zamówiona sala. Na prelekcję filmu trzeba się zapisać, koszt filmu – 15 zł. Do kina dojeżdżamy sami, jeśli ktoś potrzebuje transportu proszę przy zapisie to zgłosić.

4. W czwartek 7.04 po Mszy św. zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych z Czerwieńska na spotkanie organizacyjno-formacyjne o godz. 18.30 w kościele.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dzieci w Czerwieńsku o godz. 16.00

– dla starszych z Czerwieńska, Nietkowa i Lasek proponujemy plenerową Drogę Krzyżową pod nazwą „Od kościoła do kościoła” czyli z kościoła w Czerwieńsku do kościoła w Nietkowie. Rozpoczęcie po Mszy św. w Czerwieńsku czyli ok. godz. 18.30. zakończenie ok. godz. 21.00.

6. Caritas Polska organizuje akcję charytatywną pod nazwą „Paczka dla Ukrainy”. Inicjatywa polega na tym, aby przygotować paczkę z produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Przygotowaną paczkę w kartonie należy przynieść do kościoła, na plebanię lub punktu Caritas w Nietkowie. Zostanie ona wysłana za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy, a także na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Są także do nabycia świece wielkanocne tzw. paschaliki po 20 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.