Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 1. Dzisiaj w Nietkowie Msza św. odpustowa o godz. 9.00.

 2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:

 • CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 18.45

 • NIETKÓW – w środę po Mszy św. o 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w pozostałe dni w kościele o godz. 19.00

 • LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19.00.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

 3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.

 4. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa majowego.

 5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Podczas Mszy o godz. 12:00 modlić się będziemy w intencji naszych kapłanów z okazji kolejnych rocznic święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziękujemy naszym parafianom za oddolną inicjatywę i zamówione Msze św. w naszych intencjach.

 6. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 2 wpłaty – na kwotę 170 zł; na budowę budynków gospodarczych przy plebanii darowizna 2000 zł (spoza parafii). Bardzo za nie dziękujemy.

 7. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 8. Rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 75 osób.

 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.